

Naša misija je osloboditi svijet štetnih kemikalija.
Dew proizvodi su istinski ekološki prihvatljivi, što nas izdvaja od drugih eko brendova. Mi smo škotska tvrtka koja pokreće revoluciju u ekološkom čišćenju. S ekološkom zelenom vizijom za budućnost koju pokreće elektrolizirana voda.
Što je elektrolizirana voda?
Elektrolizirana voda nastaje primjenom male električne struje na otopinu deionizirane vode i visokokvalitetne soli. Taj proces razdvaja otopinu soli u dvije izrazito svestrane tekućine, od kojih svaka ima pozitivan ili negativan naboj.
Negativni naboj stvara tekućinu koja je iznimno učinkovita za čišćenje i odmašćivanje.
Pozitivni naboj stvara dezinfekcijsku tekućinu koja je čak 80 puta učinkovitija od alkohola ili izbjeljivača u uništavanju bakterija i virusa.
Ova tehnologija pruža sigurno, učinkovito i ekološki prihvatljivo rješenje za čišćenje i dezinfekciju.
Čišćenje i dezinfekcija elektroliziranom vodom
Čišćenje
Izbacili smo štetne kemikalije i zamijenili ih malim električnim nabojem na svakoj molekuli vode, a rezultati su nevjerojatni. Dew uklanja masnoću i prljavštinu bez ugrožavanja vas ili vaših bližnjih.
Nema potrebe za rukavicama – samo poprskajte, ostavite minutu-dvije i obrišite.
Dezinfekcija
Izvanredan dezinficijens. Kada elektroliziramo pozitivno nabijene molekule vode, proizvodimo aktivni sastojak nazvan HOCl, isti aktivni sastojak koji naše bijele krvne stanice proizvode za borbu protiv infekcija. Zamislite Dew kao koncentriranu verziju našeg imunološkog sustava. On je 80 puta učinkovitiji od izbjeljivača ili alkohola, ali ne predstavlja nikakav zdravstveni rizik.
Sastojci
Samo sol i voda ulaze u proces. Nema otpada niti nusproizvoda. Ono što izlazi su dvije visoko učinkovite tekućine bez štetnih kemikalija.
Aktivni sastojak u Dew dezinficijensu, HOCl – hipokloritna kiselina, dokazano ubija SARS-COV-2 (COVID-19) u roku od 30 sekundi. Tijekom pandemije COVID-19 u 2020. godini, HOCl je u SAD-u odobren od strane FDA za prevenciju COVID-a. Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) navodi hipokloritnu kiselinu kao "ključnu supstancu za potrebe osobne zaštitne opreme (PPE) u zdravstvenim ustanovama" diljem svijeta.
Plastika
Prekomjerna proizvodnja i potrošnja jednokratne plastike uzrokuju ekološku i društvenu katastrofu. Globalno koristimo milijune tona plastike godišnje, a postaje jasno da recikliranje neće riješiti naš problem s plastikom. Osim što zagađuje naš planet i doprinosi klimatskoj krizi, plastika ulazi i u naša tijela putem hrane koju konzumiramo. Plastika je danas prisutna posvuda, od najviših planinskih vrhova do najdubljih dijelova oceana.
Nažalost, situacija će se vjerojatno pogoršati prije nego što se popravi. Očekuje se da će se globalna proizvodnja plastike udvostručiti u sljedećih 20 godina i gotovo četverostručiti do 2050. godine.
Gdje god je to moguće, koristimo recikliranu plastiku za naše boce. Sve naše boce mogu se reciklirati i ponovno koristiti. Ne koristimo fleksibilnu plastiku jer je znatno manja vjerojatnost da će biti reciklirana.
Ponovno punjenje
U prosjeku, za svaki 1 litru ponovno napunjenog Dew proizvoda uštedi se 1 kg ugljika.
Ponovna upotreba i recikliranje – ove dvije riječi su nam posebno važne! U svojoj suštini, one promoviraju ponovnu upotrebu iste ambalaže (tradicionalna metoda), umjesto novijeg trenda korištenja ambalaže samo jednom prije nego se odbaci. Kada se ambalaža ponovno koristi i reciklira, ostaje u sustavu i može se koristiti iznova i iznova.
Ponovno korištenje, umjesto jednokratnih spremnika, eliminira potrebu za proizvodnjom i transportom novih spremnika za svako novo punjenje. Drugim riječima, cijeli proces je daleko učinkovitiji u smislu energije, korištenja materijala i proizvodnje otpada.
Hoćete li nam se pridružiti u borbi protiv jednokratne plastike? Svaki Dew proizvod je moguće ponovno napuniti i ponovno koristiti. Ponovna upotreba i recikliranje ugrađeni su u samu srž našeg poslovanja.
Često postavljana pitanja
Što su Dew dezinfekcijska sredstva?
Dew dezinfekcijska sredstva su proizvodi za dezinfekciju koji su prilagođeni ljudskom organizmu, ne sadrže agresivne kemikalije te su izuzetno učinkoviti u uništavanju bakterija, virusa, gljivica i spora, kao i u suzbijanju peludi.
Što je hipokloritna kiselina?
Hipokloritna kiselina je tvar koju naše tijelo prirodno stvara kako bi se borilo protiv infekcija. Njezina sposobnost uništavanja mikroorganizama dobro je poznata i dokazana. Aktivni je sastojak u Dew proizvodima za dezinfekciju, sanitaciju i pročišćavanje zraka, a dokazano učinkovito uništava 99,995% bakterija, virusa, gljivica i spora.
Od čega su napravljeni Dew proizvodi?
Dew proizvodi za dezinfekciju gotovo u potpunosti sadrže vodu – čak 99,84%. Preostali sastojci uključuju malu količinu soli (natrijev klorid) od 0,134% i 0,026% slobodnog aktivnog klora (F.A.C.), koji zajedno čine Dew izuzetno sigurnim i učinkovitim za dezinfekciju.
Što je F.A.C?
F.A.C označava „slobodni dostupni klor“ (eng. Free Available Chlorine), a u Dew proizvodima za dezinfekciju, poput Dew sredstva za dezinfekciju ruku, F.A.C se sastoji od dvije komponente: hipokloritne kiseline (oko 245 ppm) i natrijevog hipoklorita (oko 15 ppm). Ove komponente zajedno se izražavaju kao F.A.C jer to preciznije opisuje koncentraciju aktivnih sastojaka. Omjer između ovih dviju komponenti može se lagano mijenjati ovisno o pH vrijednosti, ali ukupna vrijednost F.A.C ostaje konstantna.
Kako sol i voda uništavaju klice i viruse?
Kroz proces elektrolize, otopina soli razdvaja se na dvije ključne komponente: anolit i katolit. Anolit sadrži dva važna elementa. Prvi je hipokloritna kiselina, prirodni spoj koji naše tijelo koristi za borbu protiv infekcija. Drugi je specifičan električni naboj prisutan na svakoj molekuli otopine, poznat kao ORP (potencijal oksidacije-redukcije). Zajedno, ova dva elementa čine iznimno snažan i učinkovit dezinficijens koji uništava bakterije, viruse i gljivice.
Druga komponenta, katolit, izuzetno je učinkovito sredstvo za čišćenje i odmašćivanje, koje se u Dew proizvodima koristi pod nazivom Dew Superclean. Ovaj proces kombinira jednostavne, prirodne sastojke s naprednom znanošću za maksimalnu učinkovitost i sigurnost.
Kako Dew djeluje?
Jednostavno rečeno, kada Dew (elektrolizirana voda) dođe u kontakt s bakterijama, ORP (potencijal oksidacije-redukcije) na molekulama Dew-a uzrokuje neravnotežu na površini stanice, razbijajući njezine obrambene mehanizme. Time se hipokloritna kiselina oslobađa kako bi bakteriju učinila bezopasnom. Dew djeluje barem 30 puta brže od najboljih kućanskih izbjeljivača za tipične primjene, a pritom je također vrlo učinkovit u uništavanju virusa – i sve to bez korištenja agresivnih kemikalija.
Postoje li štetne tvari u Dew proizvodima?
Ne, ne u koncentracijama u kojima se proizvodi isporučuju. Dew proizvodi su u skladu sa zahtjevima Europske regulative o biocidima (EU 528/2012) za tipove proizvoda 1–5, što znači da su odobreni za uporabu na ljudima i životinjama. Osim toga, Dew je testiran prema standardu BS EN 901 kao dezinficijens za vodu za piće, prikladan za ljudsku potrošnju.
Koliko je Dew učinkovit?
Testovi provedeni u skladu s EU regulativama pokazuju da je Dew 99,995% učinkovit u uništavanju bakterija, virusa i gljivica.
Gdje se Dew može koristiti?
Dew je jedan od najsvestranijih dezinficijensa. Budući da je izuzetno učinkovit u uništavanju bakterija, virusa i gljivica, a pritom ne šteti okolišu i potpuno je prilagođen ljudima, može se koristiti gotovo svugdje gdje je potrebna dezinfekcija ili sanitacija.
Ostavljaju li Dew proizvodi tragove ili ostatke?
Ne, Dew ne ostavlja nikakve tragove ili ostatke. Njegova formulacija omogućuje razgradnju biofilma i hormonskih ostataka, nakon čega jednostavno ispari, ostavljajući površinu potpuno čistu i sigurnu.
Je li Dew siguran za piće?
Kratki odgovor je DA, pod uvjetom da se koristi prema uputama za dezinfekciju vode. Godine 2015. elektrolizirana voda dobila je odobrenje državnog tajnika prema regulativi 31 o opskrbi vodom (kvaliteta vode) iz 2000. godine za uporabu u javnim vodoopskrbnim sustavima.
Što trebam učiniti ako Dew dospije u oči?
Dew vam neće naškoditi. Dovoljno je da oči temeljito isperete običnom vodom iz slavine.
Što se događa ako udahnem Dew?
Ništa; Dew vam neće naškoditi, kao ni vašim životinjama ili djeci. Kada Dew dospije u zrak koji udišete, uništava bakterije, viruse, spore i pelud. Štoviše, poznato je da može olakšati tegobe kod osoba koje pate od određenih respiratornih problema.
Koliko brzo djeluje Dew?
Dew djeluje znatno brže od bilo kojeg dezinficijensa koji možete kupiti u trgovini. Uobičajeno je barem 5 puta brži, a istovremeno uništava više mikroorganizama (uključujući viruse), eliminirajući do 99,995% svih patogena.
Koje je najbolje mjesto za čuvanje Dew proizvoda?
Dew je najbolje čuvati na hladnom i tamnom mjestu (npr. u ormariću) te u originalnom pakiranju.
Koliko dugo Dew ostaje učinkovit nakon otvaranja?
Ako se čuva prema preporukama, Dew će ostati aktivan najmanje 6 mjeseci nakon otvaranja, a često i dulje. Skladištenje na vrućem mjestu ili mjestu izloženom direktnom svjetlu može skratiti trajanje njegove učinkovitosti. Izbjegavajte nepotrebno otvaranje (sprej) boca – otvarajte ih samo kada su prazne i ponovno ih punite koristeći našu gotovu otopinu ili koncentrat za punjenje.
Mogu li koristiti Dew za tretiranje ogrebotina ili otvorenih rana?
Dew djeluje kao antiseptik, iako nije registriran kao "medicinski proizvod". Neovisni testovi pokazuju da, osim što uništava bakterije koje mogu uzrokovati infekciju, reaktivni kisik prisutan u Dew-u potiče sintezu DNK i diobu stanica, čime ubrzava zacjeljivanje rana.
Mogu li koristiti Dew u blizini bebe?
Dew je nježan dezinficijens i vrlo je mala vjerojatnost da će naštetiti osjetljivoj bebinoj koži. Ipak, kao i uvijek s bebama, preporučuje se isprobati ga prvo na malom području kože, za svaki slučaj. Osim toga, Dew možete koristiti za dezinfekciju kahlice, kao i za ispiranje bebinih odjevnih predmeta i posteljine.
Mogu li koristiti Dew u blizini svojih kućnih ljubimaca?
Dew se može koristiti na više načina za njegu kućnih ljubimaca. Redovitim prskanjem njihovih krevetića neutraliziraju se neugodni mirisi i smanjuje prisutnost bakterija. Također, Dew možete poprskati na rane kako bi djelovao kao antiseptik.
Mogu li koristiti Dew u blizini svojih biljaka?
Dew neće naštetiti vašim biljkama. Štoviše, neki korisnici su primijetili da prskanje rezanog cvijeća Dew-om produžuje njihov vijek trajanja i pojačava njihov miris.
Zašto Dew ima blagi miris izbjeljivača?
Jedan od sastojaka Dew proizvoda za dezinfekciju, sanitaciju i pročišćavanje zraka je hipokloritna kiselina. Kada ona reagira s kisikom iz zraka, oslobađa se mala količina plina, što uzrokuje taj blagi miris.